RT0603DRE07152KL
Mfr.Part #
RT0603DRE07152KL
Description
RES SMD 152K OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
152 kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%